Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zmiany w zegarach w Giuli przed 2020 i polift 2021

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 TI 250KM
    Postów
    6

    Domyślnie Zmiany w zegarach w Giuli przed 2020 i polift 2021

    Cześć
    czy możecie podpowiedzieć, czy w wersjach poliftowych, zmieniły się też zegary? nie chodzi mi oczywiście o tą ostatnią zmianę, gdzie wyszły w pełni elektroniczne od 2023 ale te pierwsze i po 2020 roku co zrobili update.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Tak zmieniły sie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,089

    Domyślnie

    Minimalnie grafika, ale koniecznosc jesli ktos retrofituje radio my20 do starszego auta, inaczej wszyscy asystenci zdychaja
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,488

    Domyślnie

    podstawowa rzecz to taka że zawsze masz w formie cyfrowej prędkość w górnej części wyświetlacza oraz na słupkowym wykresie zużycia paliwa leci od lewej do prawej nie od prawej do lewej. Funkcje widoczne w przypadku polifta takie jak dodatkowe wskazania temperatury doładowania znikają po osoiowaniu w przedlifcie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,089

    Domyślnie

    te dodatkowe wskazania (zamiast Gmetera jeśli wcześniej były ustawione), nie znikłyby gdybyś przed osiowaniem poprawił proxi pozwalając na nie. Da się to odpalić na nowo, ale trzeba podpiąć na chwilę radio poliftowe/poprawić proxi w danym aucie, lub licznik z powrotem do kogoś dać kto ma polifta, tam proxi i ustawić co chcesz i z powrotem do siebie (i tym razem poprawić proxi).
    W każdym razie poliftowy licznik można włożyć do auta przedliftowego, ciut te drobiazgi graficzne się zmieniają, natomiast najważniejszą cechą poliftowych liczników jest to, że są must have jeśli retrofituje się radio poliftowe. Przy okazji - jakby ktoś chciał taki retrofit, to mam radia nowe Nav/AA/ACP poliftowe i mam specjalne sterowniki klimy które też są must have.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar radexon
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa 156 GTA SW
    Postów
    296

    Domyślnie

    czyli podsumowując jeśli dobrze rozumiem.
    Jeśli chce wymienić radio na polift (mam auto kanada 2017 końcówka bez android auto,głównie na tym mi zależy - chyba że idzie aktywować) to muszę oprócz radia zegary wymienić też tak?
    Jakie to koszty pi razy drzwi?
    Ostatnio edytowane przez radexon ; 27-06-2024 o 11:49

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,089

    Domyślnie

    tak, zegary muszą być poliftowe. do tego specjalny sterownik klimy tzw przejściowy który stosowano przez moment dla aut USA MY20 ciągle wyposażając w starszy MY19 układ klimatyzacji/wentylatora. wyświetlacz może zostać bez toucha jeśli masz 8.8, ale można zmienić na touch.
    To takie minimum. jeszcze pytanie jaki masz soft w sterowniku PDC - jeśli faktycznie końcówka 2017 to powinien się łapać na minimalny - nie to update lub wymiana na nowszy. w starszych/niepoupdatowanych autach może być więcej do updatu/wymiany.

    co do możliwości aktywacji AA/ACP na obecnym - zależy jakie masz radio - jeśli soft w nim (sprawdź menu ustawienia-system-infotainemnt update-obecna wersja) jest minimum MV050 to da się zrobić na tym radiu (wymiana huba, zmiany proxi, aktywacja o ile ktoś już nie popsuł źle robiąc - czego nie widać przed próbą). jeśli starsze to wymiana radia. jakby co też mam radia nowe przedlift z nav.
    Koszt z nowym radiem przedlift/hub/montaż/aktywacje/wgranie navi to tak pi razy drzwi 4tys, koszt polifta z licznikiem i hvac przejściowym to już ok 6.5 (używany licznik), z touch używanym i wymianą to ze 2 tys wiecej a z nowym kolejne ze 2 więcej.
    ceny walę tak z głowy na szybko - jestem we Włoszech na urlopie i w pośpiechu

    Jakby ktos sam chciał montować/programowqc/aktywowac to z radiem ode mnie inne graty sprzedam - cena wtedy znacznie mniej niz napisalem, osobno nie bawie sie w sprzedaze czesci.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-06-2024 o 14:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,506

    Domyślnie

    Mogę zrobić na używanych gratach 3 generację. Zestaw w zależności od portfela (licznik usa/eu), z lub bez dotyku, radio LOW albo HIGH. Od 4.5k w najbiedniejszej opcji

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar radexon
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa 156 GTA SW
    Postów
    296

    Domyślnie

    Soft mam mv-002.010.043 także z AA dupa blada...czy idzie to podnieść do wyższej wersji? szkoda bo w sumie tylko mi na AA zależy .

    Jakieś duże zmiany w radiu 3 generacji?czym się różni LOW i HIGH?pytam bo nie wygooglowalem za bardzo info więcej

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał radexon Zobacz post
    Soft mam mv-002.010.043 także z AA dupa blada...czy idzie to podnieść do wyższej wersji? szkoda bo w sumie tylko mi na AA zależy .

    Jakieś duże zmiany w radiu 3 generacji?czym się różni LOW i HIGH?pytam bo nie wygooglowalem za bardzo info więcej
    Tak nie zmienisz radia na 3 generacje wiec po co to pisac. Kup sobie radio drugiej generacji i bedziesz mial android koszta mniejsze i nic nie musisz wymieniac oprocz radia.

Podobne wątki

  1. środek alfa przed i polift
    Utworzone przez kostrzynernest w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2018, 20:59
  2. Żarówki LED w zegarach przed FL- dylemat
    Utworzone przez koskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 20:11
  3. [159] Prośba o ustalenie wersji przed czy polift
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 16:57
  4. [145] Wnętrze przed lift na polift
    Utworzone przez Chasim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 09:50

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory