Strona 46 z 445 PierwszyPierwszy ... 36373839404142434445464748495051525354555696146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #451
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Dobrze ale czy rozumiesz, że gdyby nie to, że ktoś te nowe auta jednak kupuje to Ty jeździłbyś MPK?

    Ja się zgadzam, że auto nie jest w życiu najważniejsze ale nie wymagam np. od alfy żeby tworzyła super sportowe modele za krocie tylko własnie ładne wozidła dla ludu, na które będę sobie mógł pozwolić. Co więcej nie utyskuję na motoryzacyjne preferencje klientów, z których większość jest zamożniejsza ode mnie.

    A Ty nie dość, że masz ból tyłka o kierunek rozwoju motoryzacji, z wyższością odnosisz się do osób z pragmatycznym podejściem, pieprzysz o byciu "miłośnikiem motoryzacji" a szczytem Twoich możliwości jest zajeżdżony szrot o wartości rynkowej porównywalnej do gruzu.

    Najlepiej by było, gdyby głupi klienci kupowali tylko sportowe, drogie auta po czym sprzedawali Ci je za grosze a Ty byś siedział w wypierdzianym fotelu i dyktował kierunek rozwoju motoryzacji nie wydając ani grosza xD Nie dość, że gwałcisz logikę to jeszcze się kompromitujesz i dajesz poznać jako klasyczny polaczek - cebulaczek.

  2. #452
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,456

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    sam zakup nowego auta jest ekonomicznie nie uzasadniony bo tracisz w przeciągu 3 lat 20-30% wartości co jest chore
    Chciałeś powiedzieć 30-40%

    Masz rację, w życiu są ważniejsze rzeczy. Niemniej jednak Wloczykij ma sporo racji - najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy w ogóle rynku moto nie tworzą tak naprawdę, bo kupują używki. Nie ma nic złego w jeżdżeniu używanym autem. Ale wyzywanie ludzi kupujących nowe Passaty od motojanuszy to już inna sprawa. Będzie jeden z drugim miał do wydania 100/200tys, pójdzie do salonu i "zagłosuje" własnym portfelem. Wtedy pogadamy.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #453
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    To Ty się człowieku kompromitujesz bo według Ciebie jak kogoś nie stać na nowe auto to nie ma prawa nic mówić a jak nazwie siebie fanem motoryzacji to już popełnia zbrodnię. Śmieszny jesteś i tyle.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #454
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chyba ktoś z FCA przeczytał te żale. Usłyszałem przed chwilą w RMF reklamę o wyprzedaży rocznika 2018 z rabatem do 26% (to ile wynosi marża producenta??) oraz 3 letnią gwarancją.
    Bardzo dobry krok. Im więcej Giulii na ulicach, tym więcej osób się na nie skusi.

    Przejechałem się dziś do pracy swoją 159, pierwszy raz od chyba miesiąca. Nie wiem jak można nie kochać Alf.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ogólnie Giulietta przydałaby się nowa i nie zaszkodziłaby w wersji kombi, też pojawiły się takie sugestie
    Ostatnio nawet Ford zrobił ładnego Focusa kombi. Do tej pory to były takie paskudztwa, że kupując je trzeba było kierować się wyłącznie walorami użytkowymi. Niech styliści Alfy Romeo pokażą na co ich stać.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #455
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Przecież Ja nikogo nie wyzywam od motojanuszy stwierdzenie takie jest mi obce. Przecież to jest oczywiste że nowe samochody muszą się sprzedawać i jak kiedyś mnie będzie stać to pójdę o salonu i zagłosuje portfele6
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  6. #456
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    według Ciebie jak kogoś nie stać na nowe auto tonie ma prawa nic mówić
    Na pewno nie ma prawa narzekać na motoryzację bo jej nie tworzy i na klientów kupujących inne auta bo dzięki nim ma w ogóle czym jeździć.

    a jak nazwie siebie fanem motoryzacji to już popełnia zbrodnię
    Nie, nie popełnia zbrodni. Ale fakty są takie, że jeździ małym, tanim samochodzikiem z 1.6 pod maską a wymądrza się w tematy rozwoju marki i krytykuje ludzi, którzy mają czelność wydać masę pieniędzy na samochód wg. swoich preferencji (bo nie będzie mu się potem podobało jak będzie kupował używkę) więc ten, no... śmieszno trochę.

  7. #457
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,456

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Przecież Ja nikogo nie wyzywam od motojanuszy
    To nie było personalnie do ciebie. Ogólnie napisałem, bo taki termin pojawił się w dyskusji.

    Fanem motoryzacji może być każdy. Jak jedyny mój samochód to był resorak też już byłem fanem motoryzacji. Dla mnie fana łatwo poznać - poza wiedzą widać to po jego samochodzie. Choćby to była 30-letnia Corsa 1.2 to jest czysta i wysprzątana, zadbana i sprawna. To jest dla mnie FAN motoryzacji. A nie playboy w Porsche z uwalonym wnętrzem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #458
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post

    I to są właśnie ci słynni "pasjonaci motoryzacji", za nazwanie których zwykłymi bid***mi dostałem warna. A jak inaczej ich nazwać? Cała ich rzekoma miłość do motoryzacji sprowadza sie do czekania, aż ktoś zamożniejszy kupi auto, pojeździ a oni za bezcen ściągną o Niemca i odpicują. Jeszcze mają czelność mieć wymagania wobec producentów, jak gdyby byli jakimkolwiek targetem xD
    Po pierwsze, gdyby nie ludzie którzy kupują auta używane to ci którzy kupują nowe, albo jeździliby nimi po 10 lat, albo musieli liczyć się z utratą wartości na poziomie 100% np po 3 latach.

    Po drugie, są ludzie którzy ze względów nawet podatkowych nie kupią nowego auta. Są i tacy którzy robią 10 tys km rocznie i póki mają na co wydawać pieniądze poza autem - wakacje, dom, rodzina etc, też nowego nie kupią.

    Po trzecie, ktoś używane auta musi 'chcieć' kupić - inaczej tracą dużo na wartości. Kiedy tak się dzieje to ci którzy kupują nowe bardziej skłonni będą do wydania swoich pieniędzy na te auta w przypadku których utrata wartości jest mniejsza. Przykład pierwszy z brzegu. Jedno auto po 3 latach straci na wartości 30% inne 40% - przy cenie na poziomie 100k PLN różnica to aż 10 tys złotych. Gwarantuje Ci, że dla każdego kto kupuje auto za 100 tysięcy będzie istotna. Chyba, że ktoś sobie kupuje jako piąte do jeżdżenia po bułki.

    Po czwarte, choć struktura sprzedaży i użytkowania za sprawą między innymi najmu długoterminowego się trochę zmienia, podobnie poprzez dostępność części 'podrabianych / zamienników etc.' to zdaje się ciągle koncerny samochodowe robią większe pieniądze na handlu częściami niż na sprzedaży nowych aut. Pamiętam kilka lat temu w jednej z gazet motoryzacyjnych ktoś pokusił się o kalkulację z której wynikało, że auto kupione 'na części' od producenta było o ile pamiętam 3-4 razy droższe niż całe z salonu.

    Po piąte, są klienci którzy kupują auta używane, ale serwisują je w sieci marki kupując właśnie oryginalne części. Czym Twoim zdaniem różni się Janusz posiadający 4 letnie auto od innego Janusza który posiada 4 letnie auto, ale kupił je jako używane?

    Po szóste, co do miłości do marki, pasjonatów motoryzacji etc... te rzeczy są niemierzalne pieniędzmi. Są różni mniejsi lub więksi kolekcjonerzy, miłośnicy youngtimerów którzy 'odkupują' swoją młodość i td.

    Po siódme, życie płata różne figle. Ludzie miewają wypadki, choroby, pecha i td... OK, jeżeli ktoś siedzi, narzeka i nic nie robi ze swoim życiem - niech będzie tym 'bidokiem' , "pasjonatem motoryzacji" w cudzysłowie, ale po co kierować te epitety w kierunku przeciętnych ludzi którzy po prostu jeżdżą starymi autam? Nie rozumiem.

    Nie obraź się, ale ta Twoja wypowiedź wygląda trochę tak jak gdybyś chciał się poczuć lepszy od tych wspomnianych 'bidoków'.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #459
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, definitywnie dyskusja lekko mówiąc nieco zboczyła z kursu. Kolega bobby ma definitywną rację. Jednak kupowanie aut używanych ma wpływ na rynek. Jeżeli popyt na auta używane danego producenta byłby ogromny, to automatycznie ceny egzemplarzy używanych będzie wyższa, a tym samym auta te wolniej tracą na wartości co znów jest kolejnym atutem dla kupującego auto nowe, bo:
    a-nie będzie mieć problemów z odsprzedażą
    b-mniej straci pieniędzy przy sprzedaży samochodu
    Odwrotna sytuacja, nikt nie kupuję aut używanych danej marki. Problem z odsprzedażą, gigantyczna utrata wartości, zatem auta nowe tej marki kupują jedynie zapaleni entuzjaści, albo ludzie wydalajacy bilon z pewnej części ciała. Tak czy inaczej grono potencjalnych nabywców nowych aut tej marki na bank jest o wiele uszczuplone

  10. #460
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Bożeeee... Przecież ja nie mam żadnych pretensji do ludzi kupujących auta używane. Sam jeżdżę używanym i póki nie będzie mnie nie stać na nowe auto wielkości Superba to tegoż Superba kupię poleasingowego a nie nowego.

    Chodzi mi tylko o to, żeby znać swoje miejsce. Śmiesznie po prostu brzmi użytkownik starej, taniej używki nieplanujący auta nowego ze względów finansowych, który krytykuje obecne auta i motoryzację ogólnie, oczekuje sportowych V6 i super zawieszenia (podczas gdy nawet jego używane auto tego nie ma), utyskuje na preferencje klientów kupujących nowe auta. Nie dostrzegasz tutaj absurdu i czystego chciejstwa? Albo inaczej - jego głos w dyskusji jest po prostu irytujący.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, definitywnie dyskusja lekko mówiąc nieco zboczyła z kursu. Kolega bobby ma definitywną rację. Jednak kupowanie aut używanych ma wpływ na rynek. Jeżeli popyt na auta używane danego producenta byłby ogromny, to automatycznie ceny egzemplarzy używanych będzie wyższa, a tym samym auta te wolniej tracą na wartości co znów jest kolejnym atutem dla kupującego auto nowe, bo:
    a-nie będzie mieć problemów z odsprzedażą
    b-mniej straci pieniędzy przy sprzedaży samochodu
    Odwrotna sytuacja, nikt nie kupuję aut używanych danej marki. Problem z odsprzedażą, gigantyczna utrata wartości, zatem auta nowe tej marki kupują jedynie zapaleni entuzjaści, albo ludzie wydalajacy bilon z pewnej części ciała. Tak czy inaczej grono potencjalnych nabywców nowych aut tej marki na bank jest o wiele uszczuplone
    Jest dokładnie jak piszesz Ty i [MENTION=47204]bobby[/MENTION]. I jeżeli mamy kontynuować temat alfy i nędznej sprzedaży jej modeli to możemy się zgodzić, że na rynku używek również alfa furory nie robi. Sprzedać alfę to sztuka nie wspominając, że sprzedamy za psie pieniądze. Alfa jest postrzegana jako awaryjna i kosztowna egzotyka i jeżeliby to chciała zmienić to musi zalać rynek prostym (acz nie przestarzałym), tanim w utrzymaniu, praktycznym autem które nie da w kość awariami. Póki co - brak takowego.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory