Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Temat: Sukces czy niewypał?

  1. #11
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    rafter, jestem pod wrażeniem pamięci

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał puotek
    rafter, jestem pod wrażeniem pamięci
    To nie pamięć ,tylko TVN Turbo gdy straciło licencje na Top Gear na rzecz Polsatu to do znudzenia powtarzała odcinki wcześniej zakupione

  3. #13
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał gardlo
    uważam że to bardzo piękny samochód i z pewnością kiedyś będzie mój!
    Również mam nadzieję,że kiedyś będzie mnie stać na Brerke :wink:

  4. #14
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    tylko raz siedzialem w brerce i sie zakochalem musze sie wybrac na jazde testowa kiedys ale tylko ta 3.2 inne nie wchodza w gre bo jak dla mnie jest to zajebiste autko i zdecydowanie bardziej mnie kreci niz TT czy nawet 350Z :twisted:

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    porównajcie Sobie ceny brery np. z TTką , Alfa jest droga dochodzi do tego ciężar , to problem też Alfy 1 5 9 , są ociężałe
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  6. #16
    Gabor
    Gość

    Domyślnie

    Cóż, Brera to auto raczej niszowe. Nie jest to typowe coupe dla kasiastego szpanera, ale piękne auto z duszą. Nie mówię, że TT, czy RX8 nie są ładne, ale czegoś mi w nich brakuje. Brera ma to coś, ale nie każdy jest w stanie to dostrzec, choć akurat to mnie nie martwi

  7. #17
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    To ja może rzuce trochę danych z polskiego rynku. Sprzedaż za okres sty-paźdz 2008:

    Alfa Brera: 18 szt (w 2007 były 32 szt!)
    Alfa GT: 18 szt (w 2007 - 29 szt)
    Alfa Spider: 5 szt (12 szt)

    A konkurencja? Proszę bardzo:

    Audi TT: 63 szt
    Audi A5: 103 szt (plus 19 sztuk modelu S5)
    Honda S2000: 7 szt
    MB SLK: 30 szt
    Mitsu Lancer Evo X: 42 szt
    Nissan 350Z: 6 szt (ale dużo trafia ich na nasz rynek ze Stanów)
    VW Scirocco: 33 szt (nowość, sprzedaż tylko za sam październik!)

    Rzeczywiście można odnieść wrażenie, że marka Alfa Romeo jako całość robi się niszowa...
    Pozdr!
    Piciu

  8. #18
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Widac, Polacy w większości dalej mają syndrom sztokholmski, ale dzięki temu Alfa Romeo jest niszową marką.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #19
    Gabor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo
    Widac, Polacy w większości dalej mają syndrom sztokholmski, ale dzięki temu Alfa Romeo jest niszową marką.
    To, że jest niszowa mi nie przeszkadza akurat. Szkoda tylko, że ma opinię psującego się włoskiego badziewia, co jest kompletną bzdurą i ma duży wpływ na taki, a nie inny stan rzeczy...

    Z drugiej strony... gdyby Alfa miała opinię taką jak do niedawna, dajmy na to, Volvo przy swoim oszałamiającym wyglądzie, dajmy na to Brery czy 159, to nie byłoby większości z nas na nią stać

    Tak więc podsumowując, niszowość Alfy w żadnym razie mi nie przeszkadza Może zacznie, gdy będę chciał sprzedać moją Alfunię i nie będę mógł znaleźć nabywcy, albo cena będzie tak niska...

    A co do Brery to mam nadzieję, że jak pojawi się na rynku 2-drzwiowa wersja 149 (czy jak tam się będzie nazywać) to cena jej spadnie i za czteroletnią Brerę w 2010 będzie starczało powiedzmy 30.000PLN

  10. #20
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Alfa na całym świecie sprzedaje się gorzej niż auta konkurencyjne, mimo że marka sama w sobie ma tradycję i renomę. Sądzę że z tą awaryjnością coś jednak jest i to przez to właśnie choćby taki spadek wartości. Na naszym forum panuje inna opinia i wiele osób sądzi że np. 156 psuje się tak samo jak Corolla, chociaż na forum Toyoty o silniku VVT-i i nie czyta się o tylu problemach. Ja osobiście bardziej zawodnych samochodów nie znam, lecz mi to nie przeszkadza zważywszy na cenę używanych, a wygląd też przecież się liczy Co do Brery widziałem ją tylko raz na parkingu i nie zapomnę.... Piękna

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory