Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Rozmiar gumy stabilizatora przedniego.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Zmierz stabilizator i będziesz wiedział jaką ma średnicę. Suwmiarka w rękę i wszystko wiesz. Chyba cztery średnice stabilizatora są.

    Jak można rozwalić gumy stabilizatora wymieniając wahacz? Przecież tu drążka się nawet nie dotyka bo i po co?
    Ano ... taki ze mnie mechanik domorosły ... gumę urwałem najprawdopodobniej przez to, że jak skręcałem zawieszenie to podlewarowałem lewą końcówkę stabilizatora siłą tak aby łącznik dosięgnął uchwytu w zwrotnicy.

    Ja właśnie miałem okazję pomiaru grubości stabilizatora na kanale, który w sumie nie jest potrzebny bo środkowa cześć stablizatora jest zabudowana i nie ma jak dojść suwmiarką od dołu. Zmierzyć można jedynie wystające końcówki stablizatora z boku przy kołach. U mnie wyszło dokładnie 22.3 mm (wersja silnikowa JTD 115 KM 8v)

    Myślicie, że stabilizator na całej długości ma tą samą grubość? Żeby się nie okazało, że w tej jego części gdzie ma się znajdować guma stabilizator jest grubszy ....

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    zapewne tam gdzie guma , może być CIEŃSZY bo metal przez te lata się lekko wyjechał, i np może być 22,2mm ...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Stabilizator zmierzyć jak najbliżej gumy i kupić nowe gumki mniejsze o jeden lub dwa mm

    Jak wywnioskowałem jakiś czas temu (przy wymianie u siebie gum) z wielu, wielu postów nt. rozmiaru drążka, to średnica jest niezależna od silnika, od rocznika, wyposażenia. Jest b. różnie, i tyle. Trzeba zmierzyć, koniec, kropka. GTA to ma chyba tylko jeden rozmiar.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    147 1.9JTD 8v
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Stabilizator zmierzyć jak najbliżej gumy i kupić nowe gumki mniejsze o jeden lub dwa mm

    Jak wywnioskowałem jakiś czas temu (przy wymianie u siebie gum) z wielu, wielu postów nt. rozmiaru drążka, to średnica jest niezależna od silnika, od rocznika, wyposażenia. Jest b. różnie, i tyle. Trzeba zmierzyć, koniec, kropka. GTA to ma chyba tylko jeden rozmiar.

    Kurcze ale nie da się bez zdjęcia sanek dostać do środkowej części stabilizatora. Jedynie można dosięgnąć suwmiarką jego końcówkę przy kole. U mnie wychodzi te 22.3 mm czyli co byś doradzał kolego? Zamówić 21 mm?

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Ponieważ nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie musiałem sam sprawdzić jaką średnicę ma stabilizator w mojej alfie. Dla potomnych, średnica w AR147 1.6 105KM 2002r. to 24mm.
    Ciekawe że w 1.6 benzynie jest grubszy stabilizator niż w Dieslu.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Ponieważ nikt nie znał odpowiedzi na moje pytanie musiałem sam sprawdzić jaką średnicę ma stabilizator w mojej alfie. Dla potomnych, średnica w AR147 1.6 105KM 2002r. to 24mm.
    Ciekawe że w 1.6 benzynie jest grubszy stabilizator niż w Dieslu.
    Suwmiarkę jakoś znalazłeś. To, że u Ciebie ma taką średnicę to nie znaczy, że inni też tak mają. Jak zmierzysz średnicę stabilizatora w miejscu, gdzie są gumowe tuleje? Przecie musisz gumy wyciągnąć..... Nikt nie będzie ich wyjmował bo szukasz rozmiaru drążka.

    Cytat Napisał grabsoon Zobacz post
    Kurcze ale nie da się bez zdjęcia sanek dostać do środkowej części stabilizatora. Jedynie można dosięgnąć suwmiarką jego końcówkę przy kole. U mnie wychodzi te 22.3 mm czyli co byś doradzał kolego? Zamówić 21 mm?
    Ja bym ten rozmiar kupił

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra k/Nowego Dworu Mazowieckiego
    Auto
    Afa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140KM 2004r.
    Postów
    27

    Domyślnie

    Tydzień temu zakładałem PU 22mm, AR147 JTD 16V. Poprzednie gumowe wytrzymały niecały rok.
    Obejmy były już rozkuwane, dlatego dało radę zrobić bez opuszczania sanek. Trzeba było tylko rozpiąć łączniki stabilizatora i końcówki drążków kierowniczych co poprawiło dostęp.

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Suwmiarkę jakoś znalazłeś. To, że u Ciebie ma taką średnicę to nie znaczy, że inni też tak mają. Jak zmierzysz średnicę stabilizatora w miejscu, gdzie są gumowe tuleje? Przecie musisz gumy wyciągnąć..... Nikt nie będzie ich wyjmował bo szukasz rozmiaru drążka.
    Pytanie zadałem do ludzi którzy wymianę gum mają już za sobą, więc pewnie mierzyli średnicę stabilizatora aby dobrać gumy. Nikomu nie kazałem rozkręcać zawieszenia żeby mi sprawdził ile ma ten stabilizator bo mnie się nie chciało. Z tego co sam wyszukałem w katalogach i na forum to stabilizatorów były 3 rodzaje. JTD ma 22mm, TS ma 24mm no i V6 jest najgrubszy. Sprawdzałem jeszcze u kuzynki, ma 147 1.6 105KM z 2006r. i też ma 24mm. Inną kwestią jest zużycie stabilizatora bo wtedy trzeba dobierać mniejsze niż nominalne średnice gum.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

Podobne wątki

  1. [159] Gdzie kupić (ASO odpada) gumy/poduszki przedniego stabilizatora?
    Utworzone przez Caroline&Robert w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 16:02
  2. Problem- gumy przedniego stabilizatora
    Utworzone przez Danielos w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 13:37
  3. gumy przedniego stabilizatora
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 15:15
  4. Rozmiar otworu gumy stabilizatora
    Utworzone przez Hala w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 18:37
  5. [166] Gumy przedniego stabilizatora
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory