Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: 2,2D w stelvio. Czy to dobry wybór?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Ciekawa perspektywa..... duży diler Alfy i Fiata w Insbrucku (Austria, gdzie kupiłem Stelvio) juz od roku przy sprzedaży każdego auta diesla daje klientowi do podpisania deklaracje ze w przypadku możliwych przyszłych prawnych ograniczeń użytkowania diesli lub nawet braku paliwa na rynku, klient nie będzie mial roszczeń do dilera za sprzedaż "nieuzywalnego" auta.
    Takie coś należałoby zgłosić do Brukseli EU. Dobrze, że "zieloni" w DE przegrali. Najlepiej wszystko na prąd tylko problem jest taki, że tego już sporo zalega na placach.

    Ja nie żałuję wyboru 2,2 na ON.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar majak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD 16v, Lancia Delta 1.4 T-jet 150 KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał kml89 Zobacz post
    problem uszczelki smoka jest znany w dieslach fiata/alfy od zawsze, osobiście jeszcze w bravo 2.0 multijet z nalotem 350k+ uświadczyłem komunikatów o niskim ciśnieniu przy okazji ekstremalnych mrozów, pacjent przeżył
    Tak, tylko kiedy w 2.0 komunikat o niskim ciśnieniu się pojawiał, to był sygnał żeby wymienić uszczelkę, a w 2.2 z tego co słyszę, kiedy się pojawia komunikat, to zwykle jest już trochę późno i co najmniej panewki do wymiany

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,209

    Domyślnie

    w 2.0 oplu tak, ale 2.0 fiat/alfa o ile kojarzę wpisy ludzi z forum tez często było za późno - pisano że FCA ustawili inaczej próg alarmu od ciśnienia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar owczar
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    DLW
    Auto
    AR 164 2.0 TS , AR 166 JTD ,AR Brera 2.4 Jtdm
    Postów
    104

    Domyślnie

    Za dużo opini o 2.2 w Stelvio nie ma.Sam z tego powodu że nie jeździłem jeszcze ani benzyną ani dieslem - nie wiem na którą Stelvio się zdecydować

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał owczar Zobacz post
    Za dużo opini o 2.2 w Stelvio nie ma.Sam z tego powodu że nie jeździłem jeszcze ani benzyną ani dieslem - nie wiem na którą Stelvio się zdecydować
    w PL diesle Giulia/Stelvio to totalna nisza. Te auta, głównie w wersjach bieda MT6/RWD/halogeny za to szły jak świeże bułeczki we włoszech czy francji - szukaj po tamtejszych forach. Bolączki są dwie o ile kojarzę z forów - ciśnienie/uszczelka smoka dzielonego oraz coś przy chłodnicy EGR, reszta chyba spoko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

Podobne wątki

  1. czy to dobry wybór?
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 19:07
  2. Rozrząd czy to dobry wybór?
    Utworzone przez jepes w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 09:42
  3. Dobry wybór ?
    Utworzone przez JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 20:31
  4. [145] 145 JTD czy to dobry wybór?
    Utworzone przez Pawelek913 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 18:07

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory