Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Przewód paliwa 3.0 V6

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    295

    Domyślnie

    Możemy się złożyć, ale potrzeba kilku ochotników. Ja wezmę dwa metry, kto jeszcze? Mogę rozesłać do wszystkich.
    Marku, w rolce jest 7,6 metra. Znalazłem za ok. 410 zł. To 54 zł za metr... Gdzieś jest taniej?

  2. #12
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,622

    Domyślnie

    No to jeszcze trzeci do spółki i mi pasuje po 2.5m spoko

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,336

    Domyślnie

    @silentosu - te opaski na śrubki co podałeś, to są faktycznie z tego co się dowiadywałem zalecane w UK do budowy kitkarów i takie przechodzą ten dopuszczający do ruchu przegląd IVA) - mają w odróżnieniu od ślimakowych równo rozkładać siłę na obwodzie zaciskanym. Jak się zdejmie przewód spod ślimakowej to faktycznie widać że ta ostatnia elipsę robi czy jajo na obwodzie przewodu.

    A mi taka właśnie ze śrubkami, niby zalecana - na ukł paliwowym po pompie wysokiego ciśnienia - strzeliła w Westfieldzie torowym. Na szczęście po str zimnej silnika i na postoju. Ale fuks to żadne pocieszenie. Nie wiem, może wadliwa, może za mocno ją dokręciłem a tam maleńki gwint ze 2-3 zwoje...

    Ślimakowa też mi strzeliła innym razem ale na ukł chłodzenia. Niektóre mają to miejsce co trzyma śrubę od spodu zgrzewane / spawane - i to mi strzeliło właśnie ten zgrzew.

    Oetiker ma też ślimakowe (126) ale lepsze - nie ma zgrzewu od spodu i solidniejsze to łączenie:

    https://i.ebayimg.com/images/g/EtMAA...RsP/s-l400.jpg

    Ale po zbieraniu trochę "wywiadu" i samemu mając w ręku i zaciskając te mi się najbardziej podobają : zaciskowe oetiker

    https://www.oetiker.com/pl-pl/produc...dual-slide-167

    ( https://allegro.pl/oferta/opaski-zac...zt-10196549406 )

    https://www.oetiker.com/pl-pl/produc...dual-slide-167

    niedawno zacząłem stosować ale jestem zachwycony. Tylko muszą byc dobrane dość dokładnie do średnicy zewn. przewodu.



    O tych innych przewodach, do których dałeś linki nie wiem nic więc może dobre może nie? Ja wstyd się przyznać ale mam w jednym Westfieldzie odcinków kilka z ... fagumit'u (wiele osób klnie na fagumit) bo tylko tam wtedy odpowiednią średnicę znalazłem.



    Ja mogę i 2 i 3 metry jak wam zostanie w tej rolce odkupić bo jeszcze mam do powymieniania w innym aucie, a 8mm najbardziej idzie . (podeślę Ci na priv nr tel) . Cena chyba dobra, na szybko to drożej widziałem na ebay'u niemieckim o UK nie mówiąc z cłąmi itd. Tylko czy faktycznie jest czy wisi w ofercie, a w magazynie nie ma ?


    Zresztą generalnie warto je oglądać co jakiś czas, bo pewnie i te barricade po latach mogą mieć nadpęknięcia . Choć z tego co się interesowałem, zawsze najbardziej newralgicznym miejscem są łączenia.

  4. #14
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,622

    Domyślnie

    No to co silentosu kupuj. Dzielimy na 3 a jak autor tematu będzie chciał to ewentualnie na 4 os i po temacie.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    295

    Domyślnie

    Działam .

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tylko muszą byc dobrane dość dokładnie do średnicy zewn. przewodu.
    W takim razie (przy średnicy zewnętrznej Gates'a 14 mm) które najlepiej kupić: 12.0-14.5 mm, 12.3-14.8 mm czy 12.8-15.3 mm?


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zresztą generalnie warto je oglądać co jakiś czas, bo pewnie i te barricade po latach mogą mieć nadpęknięcia . Choć z tego co się interesowałem, zawsze najbardziej newralgicznym miejscem są łączenia.
    Tak, moje były popękane (fotki w temacie) i czuć było benzynę. Składając to wszystko od nowa nie pozostaje nic innego jak założyć profi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    No to co silentosu kupuj. Dzielimy na 3 a jak autor tematu będzie chciał to ewentualnie na 4 os i po temacie.
    .

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,336

    Domyślnie

    Jakbym miał jedne kupić to te ostanie, bo może "nadziany" na nypel wąż trochę większą będzie miał średnicę. Ważne z tego z instruktażu oglądałem to nie zaciskać tego ucha tak aby metal metalu dotykał (znajdziesz na YT jest dużo o tym zaciskaniu)

  8. #18
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,622

    Domyślnie

    Mnie te zaciskowe nie przekonują. Używam GBS. Też równo się zaciskają. Ale są demontowalne i mają dużo większą siłę zacisku. GBS używam do zaciskania wysokociśnieniowych i zbrojonych przewodów klimatyzacji. Sprawdzają się bezbłędnie.

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,336

    Domyślnie

    Oetiker też są demontowane - odcina się i zakłada nową. Nie ma śrubki jest mniejsza , nie ma momentu dokręcania który amator może łatwo przekręcić. Może też albo powyżej lepsze nie wiem. Mnie jakoś przekonuje raz zaciskasz i amen nie wracam do tego miejsca.
    Gbs mam w większych średnicach tam jest grubo gwintu więc też im ufam. Dobrze że jest wybór.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    295

    Domyślnie

    Mam jedne i drugie więc bez problemu. Bardziej boję się szybkozłączek, bo niby nowe, ale chińskie .
    Owszem, mogę wrzucić stare ori, ale na pewno nie "zaklikują" tak dobrze jak lata temu.
    Co by było gdyby jedne albo drugie wyskoczyły podczas jazdy ...

Podobne wątki

  1. Przewód od paliwa
    Utworzone przez Kasia ka w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2023, 10:42
  2. Przewód powrotu paliwa JTD
    Utworzone przez piotr_gt w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2018, 18:07
  3. Przewód giętki od filtra paliwa
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 08:29
  4. Przewód od wtrysków , powrót paliwa.
    Utworzone przez SawX3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 15:48
  5. Przewód paliwa
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 15:35

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory