Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 116

Temat: Pytania odnośnie mojej nowej Alfy Romeo

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    40

    Domyślnie

    Dzięki Mordko ! ❤️ Jeszcze pytanie czy usługa carplay działa tylko przy podłączonym telefonie przez kabel .? Jest jakaś opcja aby działało to przez BT ? Czy tylko kabel

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,210

    Domyślnie

    Sa dngle na wifi, do carplaya wiekszosc uzywa carlinkit
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtowy20 Zobacz post
    Dzięki Mordko ! ❤️ Jeszcze pytanie czy usługa carplay działa tylko przy podłączonym telefonie przez kabel .? Jest jakaś opcja aby działało to przez BT ? Czy tylko kabel
    Fabrycznie - tylko kabel.
    Natomiast są odpowiednie boxy/konwertery, które ponoć nawet działają. Wrzuć carplay/android auto w szukarkę w tym dziale to znajdziesz ze 2 wątki o tym.

  4. #64
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    40

    Domyślnie

    Siemanko. Jak ogólnie u was w Alfach działa klimatyzacja w samochodzie? Ogólnie kupiłem ją 3 miesiące temu w UK dopiero teraz zaczęło się porządne lato i tu zonk bo bardzo średnio chłodzi na 7-8 dopiero po chwili czuć jakiś chłód ale to w moim starym Fordzie Lepiej chodziła. Niby filtr był wymieniany. Jaki inny powód ? Mało współczynnika? Auto 4 letnie w sumie możliwe . Ale nie ogarnęli by tego przy sprzedaży (auto kupione salon) . Druga rzecz od 3 dni zacząłem jeździć tylko na trybie D normalna jazda widzę że olej dużo szybciej się nagrzewa do odpowiedniej temperatury oraz co mnie zdziwiło spalanie średnie z 12.2 gdzie jeździłem na N spadło do 10.7 . Co nie powiem bo jestem pozytywnie zaskoczony. Pozdro

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajtowy20 Zobacz post
    Siemanko. Jak ogólnie u was w Alfach działa klimatyzacja w samochodzie? Ogólnie kupiłem ją 3 miesiące temu w UK dopiero teraz zaczęło się porządne lato i tu zonk bo bardzo średnio chłodzi na 7-8 dopiero po chwili czuć jakiś chłód ale to w moim starym Fordzie Lepiej chodziła. Niby filtr był wymieniany. Jaki inny powód ? Mało współczynnika? Auto 4 letnie w sumie możliwe . Ale nie ogarnęli by tego przy sprzedaży (auto kupione salon) . Druga rzecz od 3 dni zacząłem jeździć tylko na trybie D normalna jazda widzę że olej dużo szybciej się nagrzewa do odpowiedniej temperatury oraz co mnie zdziwiło spalanie średnie z 12.2 gdzie jeździłem na N spadło do 10.7 . Co nie powiem bo jestem pozytywnie zaskoczony. Pozdro
    W giulii i stelvio klima chłodzi bardzo mocno, przy dłuższej jeździe muszę zmniejszać. Skontroluj ilość czynnika.

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    87

    Domyślnie

    Też mam wrażenie, że chłodzi bardzo agresywnie, nawet mocniej niż nastawiona temperatura. Tryb "auto" bardzo wychładza, mimo ustawienia np. 22-23 stopni.
    A może po prostu jestem już stary

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Veloce
    Postów
    40

    Domyślnie

    Siemka. Dziś miałem taką sytuację nie wiem czy to normalne więc pomyślałem że zapytam znawców tematu. Dzisiaj przy wyprzedzaniu a przy chęci wyprzedzania gaz w podłogę wiaodmo pół sekundy lag ale gdy zauważyłem auto z naprzeciwka od razu puściłem pedał oczywiście auto nie przyspieszyło lecz obroty silnika zawiesiły się na poziomie 4000. dopiero gdy ponownie lekko dodałem gazu zaczęły opadać. Czy takie coś jest normalne

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,210

    Domyślnie

    raczej nie, ale pytanie czy to było stałe, czy tylko wrażenie - np w trybie Dynamic (na pewno przy redukcjach) zmiany biegów powodują dodanie paliwa na chwilę, czasem to powoduje że auto wyskakuje w mieście do przodu kiedy sytuacja sie zmienia i ja jednak odpuszczam gaz i nawet już kieruję stopę na hamulec (ktoś przyhamował/coś wyskoczyło itp) - nie raz lekki zastrzyk adrenaliny wystąpił. u mnie inny samochód 2018, soft ECU 2019 i tune z podbiciami charakterystyki więc i może też bardziej sie wyrywa (laga przy jeździe nie mam już tego co był w stocku, jest tylko ten przy ruszaniu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,367

    Domyślnie

    A robiłeś też tune skrzyni czy tylko ten samego silnika pomógł na laga?

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,210

    Domyślnie

    skrzyni nie ruszałem bo po co miała bardziej kopać, w D jest OK, jak potrzeba na tor to i tak jeżdżę w Race ( ze względu na hamulce które w D sie zagotowują za szybko i tną czasy).
    tune najpierw był tylko jakieś nastawy typowe, auto niby zyskało ale dalej ciut lagowało podczas jazdy - tunerowi rzuciłem temat, powiedział no to ustawimy wastegate bardziej na USA i jakieś mapy turbo od razu też tak jak USA i auto mimo braku zmiany pozostałych map od razu zrobiło się bardziej responsywne. laga przy ruszaniu szczególnie jego losowości nie zmieniło to jednak nic w mojej opiniii - może to siedzi gdzieś gdzie tunerzy nie mają tych damosów i to niekoniecznie w ECU silnika a może skrzyni albo Q4 albo kto wie czego jeszcze
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy a nie indywidualne który nie służy społeczności. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Tematów na nurtujący Was problem szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku - tylko polift z nav ostatnie sztuki i koniec jak się sprzedadzą).

Podobne wątki

  1. Porady odnośnie zakupu Alfy Romeo 147 TwinSpark
    Utworzone przez Haszym w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2018, 15:03
  2. [Zapowiedź] Prezentacja nowej Alfy Romeo 4C (Katowice)
    Utworzone przez Ganinex Gazda w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 14:41
  3. [155] 3 pytania odnośnie problemów z elektryką 155
    Utworzone przez wojtekalfa155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 12:22
  4. pilna sprawa odnośnie ALFY ROMEO 145
    Utworzone przez rafal_1974 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 21:53
  5. Dwa pytania odnośnie mojej Alfy 146
    Utworzone przez Szymonik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 15:03

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory