Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Jednak Tonale

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    480

    Domyślnie Jednak Tonale

    Po długim rozważaniu za i przeciw i kilku latach bez Alfy zdecydowałem się na Tonale 160KM Tributo. Rozważałem też Stelvio, bo Giulie już miałem wcześniej ale niestety te auta zostały z infotimentem w jakieś 5 lat temu Tonale nie ma tych parametrów jakie miałem w Giulii jeśli chodzi o właściwości jezdne jednak komfort w tym aucie to zupełnie inna bajka. Jako że będę teraz sporo jeździł po miastach i stał w korku to bardziej zależało mi na komforcie. Niestety nie mam w mieszkaniu ładowarki więc PHEV odpadł w przedbiegach. Minusem auta jest na pewno dynamika jeśli nie jeździ się w trybie D i nie zmienia biegów manetkami.

    Daje sobie 2 lata z tym autem i potem zobaczymy co dalej po końcu leasingu, może wyjdzie nowa Giulia

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    51

    Domyślnie

    Gratulacje,

    Jak jeżdżę tonale od ojca to zawsze w trybie D, z resztą tato robi to samo bo nie lubimy jak silnik gaśnie w trakcie jazdy.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,838

    Domyślnie

    Cytat Napisał janek Zobacz post

    Daje sobie 2 lata z tym autem i potem zobaczymy co dalej po końcu leasingu, może wyjdzie nowa Giulia
    Po Giulii to musi być bolesna przesiadka, te dwa lata będą się pewnie dłużyć. Jak byś wziął Pheva to byś pewnie miał dużo lepsze odczucia.
    Brak możliwości ładowania to nie problem, przecież to pełna hybryda, odzyskuje energię i spalanie miałbyś i tak niższe niż w Giulii.
    Tributo wyglada bosko ale dopłata do zwykłego pheva z 23 roku to teraz grosze. Chyba nie zrobiłeś jazdy próbnej mocną wersją skoro zdecydowałeś się na mheva.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    480

    Domyślnie

    Jeździłem ale nie chciałem tracić bagażnika i wozić w nim 200kg baterii Auto jak auto, do szybkiej jazdy mam Ducati więc Giulia też jeździła jakby stała w miejscu przy takim porównaniu

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,838

    Domyślnie

    Mniejszy bagażnik to jedyna wada pheva, reszta to same zalety. Lepsza skrzynia, napęd na cztery koła, lepszy zawias i prowadzenie o osiągach nie wspominając.No i pełna hybryda a nie udawana. Wg mnie mhev ma sens kiedy szukamy taniej konfiguracji. Tributo do takich nie należy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Porto
    Auto
    było: 147, Giulietta, Giulia, Spider '85 jest Tonale '24
    Postów
    480

    Domyślnie

    Chciałem uniknąć bajzlu z ładowaniem, napęd na 4 też jest udawana bo działa tylko jak masz naładowaną baterię a ja bym zawsze miał rozładowaną lub naładowana tylko kawałek z silnika. Będę robił małe przebiegi i plus kilka razy w roku na narty kiedy potrzebuję bagażnika. Do tego wszelkie pojazdy PHEV albo elektryki cięzko jest potem sprzedać i dużo tracą na wartości. Tributo wziąłem bo komfort dla mnie był najważniejszy, moc i osiągi gdzieś daleko w tyle.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,838

    Domyślnie

    Powielasz mity które nie maja wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie wiem który model więcej straci na wartości - kosmicznie drogi Tributo ze słabym silnikiem czy średnia wersja Pheva o jednak dużej mocy i niewiele wyższej cenie.
    Napęd masz dostępny zawsze na 4 koła i pełną moc tez, nawet jak bateria jest teoretycznie rozładowana - zawsze zostaje rezerwa w baterii na obsługę silnika elektrycznego która jest na bieżąco uzupełniana z benzyniaka.
    Znam gościa który miał Pheva i nie ładował, bo mu się nie chciało a i tak był zadowolony.
    Ładowanie regularne Pheva wpływa tylko na obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie emisji spalin - użytkowo jest podobnie jak z 2 litrowym silnikiem o podobnej mocy a nawet lepiej, bo turbodziurę albo zwłokę w pracy skrzyni niweluje natychmiastowa reakcja silnika elektrycznego.
    Kupiłeś Alfę i to się chwali - czekamy na wrażenia z użytkowania tej wersji silnikowej, bo na forum mało jest informacji na ten temat.
    Niech maszyna cieszy oko


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mniejszy bagażnik to jedyna wada pheva, reszta to same zalety. Lepsza skrzynia, napęd na cztery koła, lepszy zawias i prowadzenie o osiągach nie wspominając.No i pełna hybryda a nie udawana. Wg mnie mhev ma sens kiedy szukamy taniej konfiguracji. Tributo do takich nie należy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Bak w PHEV tez jest mniejszy, dla mnie to wada.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter73 Zobacz post
    Bak w PHEV tez jest mniejszy, dla mnie to wada.
    Niby wada ale mało istotna. W codziennym użytkowaniu i tak rzadziej się jeździ na stację Phev-em niż zwykłem benzyniakiem.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    817

    Domyślnie

    Ja też bym wolał zwykła wersję zamiast Phev.Widzialem sporo testów i ta roznica w osiągach czy spalaniu nie była jakoś powalająca.Juz nie wspominając o tym że lżejszym autem jeździ się przyjemniej.

Podobne wątki

  1. Tonale Q4 PHEV
    Utworzone przez duke75 w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 19-05-2024, 06:03
  2. Sprzedaz Tonale w USA
    Utworzone przez zelekk76 w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2024, 21:23
  3. Tonale belki dachowe
    Utworzone przez TomTonale w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2023, 12:18

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory