Cześć wszystkim!

Problem z moją Alfą zaczął się niedawno, przestała działać dmuchawa na biegach 1, 2 i 3. Czytając forum doszedłem do tego że to rezystor dmuchawy, wyjąłem, zmierzyłem miernikiem, wyczyściłem piny preparatem do tego i wszystko działało. Jednak po około miesiącu problem wrócił, jednak zaniepokoiły mnie przypieczone kable przy wtyczce i topiący się plastik przy jednym pinie. Boje się drugi raz powtórzyć tą operacje co wcześniej żeby następnym razem nie skończyło się pożarem. Zrobiłem trochę Research i ustaliłem następujące fakty:

1. Rezystor sam w sobie jest *CHYBA* sprawny, bezpiecznik nie jest przepalony, a rezystencja to: 0.46 Ohm, 0,98 Ohm, 2,2 Ohm.
2. Wtyczka jest trochę przyjarana, więc ona może powodować zwiększony opór i nagrzewanie się, więc pewnie trzeba by było ją wymienić, o ile z wymianą podzespołu problemu nie mam, to ingerencję w wiązkę elektryczną i przylutowanie nowej wtyczki oddałbym w rękę fachowca. (Niby można kupić całą wiązkę o numerze 77365052, ale aktualnie kosztuje koło 500zł i trzeba pewnie rozpruwać całą deskę żeby ją wymienić) W linku na dole wysłałem jej zdjęcia, ale raczej na pewno będzie do wymiany.
3. Trzecia poszlaka, to sam wentylator. Auto ma 15 lat więc łożyska w nim pewnie nie są najświeższe. Wymontowałem wentylator, wyczyściłem (mnóstwo brudu i liści w nim było) i przesmarowałem co się dało, jednak dalej przy obracaniu słychać wyraźny szum i wentylator szybko się zatrzymuje, więc może on bierze więcej prądu niż powinien i powoduje przegrzewanie się wtyczki? Jutro podjadę do mechanika żeby sam obrócił wirnikiem i z doświadczenia stwierdził czy będzie do wymiany, ja nie jestem w stanie stwierdzić czy jest dobry czy nie. Ceny nowego to koło 200zł także tragedii nie ma, ale zawsze to pieniądze


Wtyczka raczej na pewno do wymiany, i zastanawiam się nad tym wentylatorem żeby sytuacja się nie powtórzyła. Miał ktoś z Was podobną sytuację? Może ktoś z Was już przez to przechodził i może się podzielić swoim doświadczeniem, czy usterka powracała i jak się za to zabrać.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Link do filmu z wentylatorem: https://www.youtube.com/shorts/LS6FS2EO4lY
Link do zdjęć wtyczki: https://imgur.com/a/HcpfTLl