Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Retrofiting LDW (lane departure warning - ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu)

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak to ma wyglądać we wspomaganiu kierowcy:
    Załącznik 289678
    Jednak chyba nie umiem w te bity i bajty Najprosciej będzie jak pokażę Ci co mam u siebie w infotaintmecie i w mesie.
    Poniżej zdjęcia u mnie brakuje lka jest tylko ldw

    https://zapodaj.net/plik-YFx8vmhRWe
    https://zapodaj.net/plik-YpKnMLHrAa
    https://zapodaj.net/plik-NUZSbD4vCu

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,079

    Domyślnie

    Pisalem ci ze na pale zmieniasz i zle. Co miales tam wczesbiej? Jest w logach w folderze mesa pi dacie szukaj pliku proxi. Poczytaj o kontakt nwersji hex to bin i odwrotnie a potem posty w tym wątku
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Pisalem ci ze na pale zmieniasz i zle. Co miales tam wczesbiej? Jest w logach w folderze mesa pi dacie szukaj pliku proxi. Poczytaj o kontakt nwersji hex to bin i odwrotnie a potem posty w tym wątku
    166 było 00

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    237

    Domyślnie

    drodzy koledzy
    pora juz zapamietac, ze bity w bajcie sa liczone od prawej strony do lewej, zaczynajac od 0 do 7!!!

    w takim przypadku kodowanie LDW/LKA jest robione w 4-5 bitach.
    LKA to uzupelniona wersja LDW - LDW+sterowanie. wylocz w infotainment aktywne sterowanie i bedzie tobie LKA pracowac jak LDW.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,079

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkside1987 Zobacz post
    166 było 00
    No to fla samego lla ma byc 20, natomiast skoro masz reszte wyposazenia typu touch mozesz inne zmieniac bity tez dodajac kolejne funkcje
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    ALFA 159SW 1.9JTD 2010R
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No to fla samego lla ma byc 20, natomiast skoro masz reszte wyposazenia typu touch mozesz inne zmieniac bity tez dodajac kolejne funkcje
    Masz racje muszę poczytać i sie dokształcić jeśli chodzi o bajty i bity bo póki co dla mnie to czarna magia.
    Myślałem że jak ktoś wyżej napisał zmień w 166 z 00 na 10 to po prostu sie zmienia 00 na 10 i działa a jednak to nie takie proste. Trzeba poznać i zrozumieć i wtedy podchozić do tematu.
    Póki co odpuszczam chyba żebym za dużego bałaganu sobie nie narobił.

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,297

    Domyślnie

    10hex = 0001 0000bin
    20hex = 0010 0000bin
    Generalnie to jest bardzo proste - dla elektroników czy programistów :⁠-⁠).
    Bajt (byte) może być zapisany hexadecymalnie na dwóch znakach (o wartościach 0-F) lub binarnie na 8 znakach = bitach (o wartościach od 0-1).
    To Ci powinno pomóc bez silenia się na zrozumienie i konwertowanie w pamięci:
    https://www.rapidtables.com/convert/...nary.html?x=10
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 05-06-2024 o 22:39

Podobne wątki

  1. Asystent pasa ruchu
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 19:44
  2. Oil level warning failure?
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 19:16
  3. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  4. Sensor ruchu
    Utworzone przez taz_xxx w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 19:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory