Strona 287 z 291 PierwszyPierwszy ... 187237277278279280281282283284285286287288289290291 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,861 do 2,870 z 2905

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2861
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Januszu-znafco .
    Nie potrafisz odpisac bez obelg ad personam? Pytam ponownie: nie potrafisz?
    musisz wylać jad?
    wy wszyscy pisowcy tak macie?

  2. #2862
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce FL
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    dokłądnie miałem to pisać mocno było jeżdzone...
    nie ja sprzedaję, tylko leasing. Napisałem post w celu poinformowania, co może być do zrobienia, ponieważ w ogłoszeniu nie ma słowa, o tych usterkach.

    - - - Updated - - -

    Dokładnie tak. Dziękuje za czytanie ze zrozumieniem.

  3. #2863
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    165

    Domyślnie

    a czy ja pisze ze ty sprzedajesz ja napisałem ze auto mocno dostawało w dupe ze te zespoły klęknęły przy tym przebiegu tyle bo faktycznie cześć może być losowa ale raczej było mocno eksploatowane
    dla ciebie plus ze piszesz to co jest albo bylo do zrobienia

  4. #2864
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jak to było? warto powstrzymać chuć pisania? coś o wylewaniu jadu?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nas zaskakuje bezczelność gościa, który wystawia zarżnięte i skatowane auto za półtórej stówy.
    Teraz paru januszy-znafców będzie kręcić piruety jak to oni wcale nie pomówili Bogu ducha winnego człowieka, który w dobrych intencjach opisał stan auta.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    a czy ja pisze ze ty sprzedajesz ja napisałem ze auto mocno dostawało w dupe ze te zespoły klęknęły przy tym przebiegu tyle bo faktycznie cześć może być losowa ale raczej było mocno eksploatowane
    dla ciebie plus ze piszesz to co jest albo bylo do zrobienia
    Może to ten legendarny duch Alfy? Ta słynna bezawaryjność i obsługa godna marki premium na poziomie Polmozbytu??? Kolejny inernetowy znafca co lepiej wie jak auto było użytkowane od samego użytkownika.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 05-06-2024 o 09:55

  5. #2865
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    275

    Domyślnie

    Mi to tak wyglądało od początku, żyjemy w PL, jakby sam sprzedawał to by takiej informacji nikt nie pisał, dokładnie tak jak ma to miejsce we wskazanym ogłoszeniu
    Odrębną kwestią jest stan tego auta, trzeba by mieć wiedze i warsztat żeby to zweryfikować. Nie znamy warunków umowy, wykupu, czy komuś zależało na tym, żeby zaniżyć wartość pojazdu bo np najem gdzie potrącają dodatkowy $ za usterki, itp itd.

  6. #2866
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    165

    Domyślnie

    - - - Updated - - -



    Może to ten legendarny duch Alfy? Ta słynna bezawaryjność i obsługa godna marki premium na poziomie Polmozbytu??? Kolejny inernetowy znafca co lepiej wie jak auto było użytkowane od samego użytkownika.[/QUOTE]

    Masz racje nie wiem tylko domniemywam bo auta już trochę na rynku są i raczej z takim wylewem usterek nikt nie wyskakiwał dotychczas. Tutaj wszystko wskazuje ze o auto dbano a te usterki to wina serwisu i kolega miał pecha.
    I proszę bez osobistych wycieczek typu znafco...
    Może były właściciel napisze więcej czym były spowodowane usterki?

  7. #2867
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce FL
    Postów
    6

    Domyślnie

    Byłem użytkownikiem tego auta. Sprzedaje go pośrednik, który odkupił auto od LeasPlanu. Chciałem odkupić auto od LP ale nie wyrazili zgody ponieważ auto miało" total technical loss". Mi LP powiedziało, że auto warte jest 76k netto na dzień " szkody" , a naprawa wyjdzie 22 netto, więc dla nich nie opłacało się dalej kontynuować kontraktu ( zostało 9 miesięcy do końca). Wcześniejsze naprawy wymienione przeze mnie miały miejsce. W kwestii obecnej naprawy, jest szansa, że wał jest cały i został dopisany w celu zrobienia total loss (ja nie czułem z nim problemu). Faktem jest natomiast, że nawet tarcz z tyłu nie wymienili jak i z przodu, które kwalifikowały się do wymiany i były uwzględnione w kosztorysie.

    Pomijając faktycznie jakość obsługi z POLMOZBYTU - ADF Wrocław - omijać szerokim łukiem. Przy wymianie oleju potrafili nawet silnik i paski pozalewać olejem i tego nie wyczyścić. Kontakt z klientem poziom bazar. Nie miałem tam naprawy lub serwisu, żeby nie było reklamacji lub nie przyjemnej sytuacji.

    Auto było użytkowane normalnie może jeździło szybko ale olej był rozgrzewany, a turbina chłodzona. Wszystkie serwisy w terminie, a olej najczęściej koło 11-12 tys przebiegu. Jeżdżę dynamicznie (średnie spalanie z 40k 14.0l, w tym dużo codziennych dojazdów do pracy 12 km w jedna stronę + Wrocławskie korki), i sporo na zachód Europy - DE i NL. Wiec częste szybkie przeloty autostradowe. Czy auto miało lekko? Jeździł zgodnie z przeznaczeniem.

    W roli jasności - auto jest genialne i brakuje mi go do dzisiaj. Obecnie jestem na etapie zakupu następnego egzemplarza.

    Co do usterek: Wymiana intercoolera - znikał płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Zgłoszone, wymienili na nowy, podobno pojawia sie ta usterka przy tych silnikach i nie była to ich pierwsza taka naprawa. Usterkę stwierdziłem jadąc z NL, na autostradzie auto nie chętnie przekraczało 200km/h ale check nie wyskoczył.
    Turbo- zgłaszałem dziwny świst, stwierdzili, że turbina, wymienili. Później zauważyłem, że każda ma tak charakterystyczny świst. Więcej temat turbo nie był poruszany i nie było problemu.
    Zużycie oleju na wskaźniku od wymiany do wymiany 1/4 myślę, że to bardzo w normie.
    Multiair był wymieniany chyba przy 60 k km - wyskoczył check engine - wymienili na gwarancje po mimo faktu, że auto było po gwarancji.

    Mogę wszystko od szukać, jak ktoś będzie mocno zainteresowany to zapraszam na priv. Mam kopie zleceń serwisowych oraz kosztorys finalnego serwisu, który zakończył mój kontrakt z LP.

    I Panowie trochę dystansu i opanowania. Nie każdy handlarz jest oszustem, a każdy kierowca katem. Chciałem pomóc aby ktoś kupujący mógł prawidłowo negocjować cenę przy tym aucie, a patrząc na tą dyskusję. W tym dziale to będzie zdecydowanie mój ostatni wpis.

    Poza tym auto jest bezwypadkowe.
    Ostatnio edytowane przez MushrooMadness ; 05-06-2024 o 11:24

  8. #2868
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    165

    Domyślnie

    No to pięknie wyjaśnione i temat wyczerpany
    Pozostaje pytanie czemu wał padł ale to już problem nabywcy.
    Pozdro

  9. #2869
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Pozostaje pytanie czemu wał padł ale to już problem nabywcy.
    Przecież kolega wyjaśnił. Odczuwalnych objawów uszkodzenia wału brak.
    Domyślam się, że na przeglądach, nawet jak stwierdzili jakiś luz, to było "luz w normie", a przy przeglądzie rozliczeniowym, to już było "łolaboga luzy takie, że wał koniecznie do wymiany". Wartość auta do rozliczania niższa, niechęć do sprzedania auta użytkownikowi. Niewykluczone też, że managerowi od zbywania aut po umowach coś na lewo skapnęło od komisu. Ostatnio było o tym głośno jak się właściciel wypożyczalni PANEK połapał, że go tak pracownicy w uja robią i to podobno na miliony.

  10. #2870
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    I co to za tekst: janusze znaffcy? To ty nie widzisz, przy takiej ilości usterek, w tym wał do wymiany a przebieg niewielki, że to jest auto skatowane?
    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    No to pięknie wyjaśnione i temat wyczerpany
    Pozostaje pytanie czemu wał padł ale to już problem nabywcy.
    Może dlatego, że łączniki wału według katalogu są dostępne jedynie z całym wałem i serwis widząc uszkodzony łącznik zakwalifikował do wymiany cały wał (temat poruszany już na forum).
    Ale najlepiej czytać z fusów, wróżyć z kart i snuć teorie.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory