Cześć,
GT JTD 1.9 150KM CF3, brak DPF i klap z fabryki. Już od ponad roku po trochu walczę z nieprawidłowymi wskazaniami przepływomierza i nadal się nie poddaję. Próbowałem wyeliminować problemy, które mogłyby mieć wpływ na wskazania. Przepływka po podpięciu do komputera pokazuje wartości zawyżone na niskich obrotach (o około 200 jednostek), przy wyższych obrotach zaniżone (o około 300), z gazem w podłodze oczekiwana wartość od samego dołu to 1200, u mnie stopniowo rośnie wraz ze wzrostem obrotów do max 750. Gdy usunę błąd, to pojawi się on po przejechaniu kilku km, z reguły na postoju lub podczas jazdy ze stałą prędkością. Nie wiem już co może być nie tak. Auto dodatkowo ma problem ze zbieraniem się z dołu, nie ma siły jechać, szczególnie odczuwalne w upale. Jak jest chłodniej, to ma trochę więcej siły.
No i jeszcze jest problem z takim jakby „napompowaniem się” mocy. Po odpuszczeniu gazu i dodaniu przez 2-3 sekundy nic się nie dzieje i auto po chwili zaczyna przyspieszać.
Próbowałem 4 różne przepływomierze, jeden używany, 3 nowe, różnych producentów, w przypadku każdego jest ten sam problem, więc wina wydaje mi się, że nie leży w przepływce. Po odłączeniu jej auto nie ma mocy w żadnej partii obrotów.
Co wymieniłem na nowe:
-wspomniany przepływomierz
-rury dolotu
-intercooler
-czujnik ciśnienia paliwa
-MAP sensor
-regeneracja turbo
-filtr powietrza
-filtr paliwa
-zawór N75
-zaślepiony EGR (brak różnicy czy zaślepiony czy też nie)
-wyczyszczony kolektor ssący

Wszystkie pomiary w komputerze pokazują normę i pokrywają się z wartościami oczekiwanymi, oprócz tego nieszczęsnego przepływomierza.
Przy komputerze również nic nie było robione, jest jak wyszedł z fabryki