[164] Rozmowy o AR 33/164 - mini Shoutbox

Wiem o tym, ale po wklepaniu wartości wyjściowej na tej stronie której mi podałeś, czyli 205/55/16 i docelowego rozmiaru czyli 215/45/17 pokazało że różnica średnic to raptem -1,06%, a wskazania na liczniku przy prędkości 150km/h to ledwo 1.5km/h różnicy między nimi, a przy 50km/h różnica wynosi nie cały 1km/h

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
Niby prosty temat, a jednak trochę problemów było :D W głównej mierze chodziło mi tylko o to, czy nie zrobi się zbytnia "koza", a przy okazji dowiedziałem się jaka będzie różnica między wskazaniami na liczniku a prawdziwą prędkością. Myślę że takie różnice są raczej dopuszczalne i śmiało mogę zakładać takie koła jak pisałem wyżej? :)
 
[ są tacy co do 164 wrzucili szprychowe 18" i obniżenie. :P[/QUOTE]
Ja do swojej założyłem 225/45R18, ET 40,5 i wygląda to b.dobrze. Dla lepszego wypełnienia nadkoli dałem dystanse: 4 mm z przodu i 15 z tyłu. Całość naprawdę dobrze wygląda.
 
U mnie siedzi już 17' 215/45 i również ladnie to wygląda. Do takiej limuzyny nie wypada zakładać mniejszych kółek :) teraz prezentuje się znacznie dostojnie.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
Superka całkiem nieźle prezentuje się na Zenderach 17'', aczkolwiek oryginalna 16'' (92-95) w oryginalnej polerce robi robotę ;)

173352-rozmowy_o_ar_33_164_mini_shoutbox-dsc_0238.jpg


attachment.php
 

Załączniki

  • DSC_0238.jpg
    DSC_0238.jpg
    141.1 KB · Wyświetleń: 118
  • 20150614_192048.jpg
    20150614_192048.jpg
    86.6 KB · Wyświetleń: 144
Ostatnia edycja:
Przepraszam że piszę tutaj ale nie odpowiadasz na moje prywatne wiadomości,
domyślam się że nie dotarły bo chyba nie chciałeś być wobec mnie niegrzeczny ?

Byłem za granicą i jedyna łączność z forum była poprzez telefon, a tutaj nie ma chyba takiej opcji żeby wyczyścić skrzynkę i jak się domyślam wiadomości dlatego właśnie do mnie nie docierały. Pilny wyjazd i wyszło jak wyszło. Przepraszam za zamieszanie, aczkolwiek temat już zamknięty. Dobrze wiesz, że odpisałbym gdybym tylko miał taką możliwość :)

oryginalna 16'' (92-95) w oryginalnej polerce robi robotę

Mam oryginalne felgi 16' ale na zimę i w kolorze czarnym. Też całkiem ładnie się prezentują przy tym granatowym kolorze.
 
Byłem za granicą i jedyna łączność z forum była poprzez telefon, a tutaj nie ma chyba takiej opcji żeby wyczyścić skrzynkę i jak się domyślam wiadomości dlatego właśnie do mnie nie docierały. Pilny wyjazd i wyszło jak wyszło. Przepraszam za zamieszanie, aczkolwiek temat już zamknięty. Dobrze wiesz, że odpisałbym gdybym tylko miał taką możliwość :)



Mam oryginalne felgi 16' ale na zimę i w kolorze czarnym. Też całkiem ładnie się prezentują przy tym granatowym kolorze.
Zawsze to lepiej, niż na srebro robić. Mi się strasznie podoba polerka, w świetle się super mieni :) Oczywiście taka polerka to nie na nasze zimy.
 
Tak prezentuje się na obecnych 17'

173378-rozmowy_o_ar_33_164_mini_shoutbox-20150723_183713.jpg
173379-rozmowy_o_ar_33_164_mini_shoutbox-20150723_183735.jpg


Teraz jeszcze tylko muszę zaciski ładnie wymalować i odnowić. Może czarne z białym napisem "Alfa Romeo"?
 

Załączniki

  • 20150723_183713.jpg
    20150723_183713.jpg
    116.3 KB · Wyświetleń: 112
  • 20150723_183735.jpg
    20150723_183735.jpg
    123 KB · Wyświetleń: 107
Ostatnia edycja:
Kurde, pięknie! Super wygląda. Kolega z Wawy też ma 17" ale z krótszymi sprężynami i to jest dopiero kozak! :D
 
Dzięki! :) też chciałem założyć krótsze sprężyny, ale doszedłem do wniosku ze wtedy auto nie będzie już tak wszechstronne... siadzie znacznie niżej, przez co nie będę mógł już wszędzie wjechać, a 164 jakby nie było to mój środek codziennej lokomocji. Mi podoba się nawet tak jak jest, przód ładnie siedzi, tył mógłby leciutko niżej ale nie jest źle :)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
Kurczę. Nie zrozumiecie mnie, ale czy superki były z 15"? Miałem założone ze 147, zmieniłem na 16 i auto jeździ znacznie gorzej. Ma ktoś ori 15 za uczciwie pieniądze? Te ze 147 oczywiście odpadają :)
 
Ostatnia edycja:
Na 15' to jaką oponę chcesz założyć? 60? Bo wizualnie to raczej przepaść będzie :(

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
Superka fabryczna, którą dodałem, jest na poprzedniej stronie, na ori 16 polerowanych, z ori oponami Goodyear 205/55 16.
Ew. Super 2.0 T.S była na felgach 15 calowych w polerce, z szarymi wnękami łezek, ale wtedy na 4 śruby.
 
Wizualnie... To jest jednak samochód a nie rzeźba w kaplicy.
:D

Znalazłem już takie:
attachment.php
ori 15 za grosze, więc temat nieaktualny. Inna sprawa, że powalczę z zawieszeniem to może komfort się poprawi na 16.

Z innej beczki - klapka od radia tylko w moich działa, jakby ją z moskwicza aleko wyjąć? Jest jakaś szansa naprawić ten mechanizm?
 

Załączniki

  • IMG_20111015_170259.jpg
    IMG_20111015_170259.jpg
    63.9 KB · Wyświetleń: 163
Ostatnia edycja:
Byłem za granicą i jedyna łączność z forum była poprzez telefon, a tutaj nie ma chyba takiej opcji żeby wyczyścić skrzynkę i jak się domyślam wiadomości dlatego właśnie do mnie nie docierały. Pilny wyjazd i wyszło jak wyszło. Przepraszam za zamieszanie, aczkolwiek temat już zamknięty. Dobrze wiesz, że odpisałbym gdybym tylko miał taką możliwość :)

Fajnie że przepraszasz tylko co mi po tym skoro na Twoja prośbę sprowadziłem sprzęgło do porównania i teraz sobie leży.
Spędziłem kilka ładnych godzin żeby wydedukować które to ...
W poniedziałek było wszystko nagrane, we wtorek przestałeś się odzywać a teraz po miesiącu łaskawie informujesz że sprawa nieaktualna i to po moim monicie ?

Wiesz co , troszkę jak w piaskownicy a nie na poważnym Forum , tyle z mojej strony.

p.s. przepraszam za zaśmiecenie wątku
 
Fajnie że przepraszasz tylko co mi po tym skoro na Twoja prośbę sprowadziłem sprzęgło do porównania i teraz sobie leży.

Nie tyle prośbę, co chciałem zwyczajnie się upewnić że dostanę towar który będzie pasował do mojej 164... Podałem Ci VIN i wszystko co potrzebne, jednakże nie byłeś w stanie odpowiedzieć mi jasno, czy będzie ono pasować na 100% do mojego modelu, więc stwierdziłeś że to zweryfikujesz i dasz mi znać. Chyba nikt raczej nie chciałby kupić kota w worku, tym bardziej że nie miałem czasu na to żeby wyjąć skrzynię, sprzęgło i w razie gdyby okazało się że to nie to, czekać aż przyjdzie do mnie nowe (właściwe). Skąd mogłem wiedzieć, że będziesz ściągał jakieś sprzęgło dla porównania. Na dodatek wypadł mi wyjazd, fakt mogłem w jakiś sposób Cię poinformować, jednakże niezbytnio miałem wtedy do tego głowę i możliwości, a po powrocie miałem temat już załatwiony i TU akurat racja, że zwyczajnie zapomniałem się do Ciebie odezwać a na domiar wszystkiego tak jak napisałeś już sam, miałem pełną skrzynkę i wiadomości do mnie nie docierały. Jedyne co mogę to przeprosić jeszcze raz za sytuację, ale mimo wszystko pytanie się o dostępność danej części/towaru nie jest jednoznaczne z tym, że od razu muszę ją kupić...

PS. jakby co, możesz śmiało pisać już prywatne wiadomości, bo pewnie nie każdy chce czytać nasze osobiste wypociny, nie związane w żaden sposób z tematyką tego tematu.
 
Może lekki OT, ale jak ktoś ma zapchaną skrzynkę to zwyczajnie nie da się wysłać do niego wiadomości (wyskakuje info o zapchanej skrzynce).

Gepard - odezwe się w sprawie sprzęgła do V6, teraz mi nie potrzebne, ale w przyszłości może być problem z dostępnością..
 
To niech Ci Gepard sprzeda, skoro przeze mnie "zalega" mu sprzęgło i problem będzie z głowy.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 
Amortyzatory
Powrót
Góra