Mam taką szybe i chętnie się jej pozbędezapraszam na priv.
Mam taką szybe i chętnie się jej pozbędezapraszam na priv.
http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA
tragedii nie ma z tą ceną, a wręcz okazyjna można powiedzieć
Panowie się trochę zapędzili w tych poradach... Szyba zwykła bez czujnika różni się tylko brakiem czarnego obramowania sensora a to nie jest duży problem. Sensor odkleisz sobie od starej szyby, przyklejony jest na przeźroczystą taśmę silikonową. Ja bardzo delikatnie podcinałem żyletką, klej trzyma dość mocno więc może się to wydać trudne. Jak już oderwiesz sensor to będziesz musiał usunąć z niego pozostałości tego kleju. Nowy żel kupisz np na aledrogo (sprawdź pod nr: 3203131409). Dla poprawy efektu końcowego możesz powycinać sobie kawałek folii do przyciemniania szyb i nakleić pod sensor, będzie jak fabryka
- - - Updated - - -
Jeszcze jedno, psiknij sobie wodą na żel przed klejeniem żeby wygonić całe powietrze i nie został jakiś pęcherzyk.
W szybie pod czujnik jest delikatne zagłębienie żeby czujnik był bliżej zewnętrznej płaszczyzny szyby. I nie mów że tak nie jest bo miałem obie szyby w ręku i obie moje Alfy mają czujnik deszczu.
Aż poszedłem sprawdzić, moja zagłębienia nie posiada. Dla uściślenia szyba była z 2002r. z grzaniem, zagłębienia brak.
u mnie soczewki są wtopione/wklejone w szybę, znaczy są w zagłębieniu, przynajmniej w modelu po FL.
Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"
http://www.forum.alfaholicy.org/atta...u-dsc_0078.jpg
Zakładając że kol. kamko25 ma dobry opis to posiada FL z 06 roku, powyżej link do jego czujnika z kawałem szyby. Pokarzcie mi łaskawie gdzie jest to "zagłębienie" bo chyba niedowidzę. Czujnik również od początku do końca produkcji się nie zmienił jeśli nie brać pod uwagę koloru plastikowej osłonki.
pod gniazdem na czujnik
Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"