Strona 38 z 48 PierwszyPierwszy ... 2829303132333435363738394041424344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 477

Temat: Blue&Me upgrade i zmiana języka

  1. #371
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,060

    Domyślnie

    tu masz linka do 5.5, 5.6 i języka polskiego dla centralki Blue&me z Media playerem (Te sciągnąłem ze strony dla mojej centralki i wgrywałem u siebie zanim jeszcze zmieniłem na centralkę blue&me nav):
    https://drive.google.com/drive/folde...qZ?usp=sharing
    wgrywasz na własne ryzyko

    aha, próbowałeś inne pendrivy? formatowałeś pełnym formatem na fat32?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-04-2018 o 21:02
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  2. #372
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa 159 1.9 Jtdm
    Postów
    159

    Domyślnie

    Ja mając takie objawy nie mogłem już przywrócić centralki B&M do używalności - po zrobieniu proxy zaczął działać Media Player, ale telefon i navi nie działała. Ktoś poprzednio rozwiązał problem dokładając Parrota bez wyświetlacza :-) . Ja kupiłem używaną centralkę za 150 zeta i problem się zakończył - a straciłem mnóstwo czasu na próby przywrócenia poprzedniej centralki do użytku. Na początek ja bym spróbował standardowe odpięcie aku na 20 minut, potem ewentualnie proxi i w ostatnim kroku zmianę centralki na zgodną z posiadaną - bo są różne i jeśli body komp nie ma jej wpisanej to nie będzie działać

  3. #373
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa 159 jtdm 150KM - chip 182KM Progression
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jak podziałam to dam znać jak poszło.
    Ps. nie mam NAVI. Mam nadzieję że się uda.
    innych penów nie użyłem ale sprawdzę i to.

  4. #374
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa 159 jtdm 150KM - chip 182KM Progression
    Postów
    3

    Domyślnie

    Zrobiłem jak w instrukcji zarówno z 5.5 jak i 5.6 - próbowałem również wgrać sam j. polski i ...upa:
    kluczyk w start / stop.
    Pendrive do usb B&M
    start/stop do MAR.
    komunikaty:
    ubdate in progres
    restarting …
    pres clutch or brake and start (nic nie robię, nie uruchamiam silnika, czekam,)
    restarting
    instalation in progres
    usb update error 10
    wszystko trwa od 28-30 sek.
    robiłem na usb kingstone 1GB i goodram 32 GB na obu to samo.
    Macie jeszcze jakieś podpowiedzi czy muszę kupić sobie B&M. Czy jest możliwe że pliki epsonix mogą nie pasować do mojej alfy.???????

  5. #375
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,060

    Domyślnie

    tzn nic się nie wgrywało, ani 5.5, 5.6 ani język? ja bym jeszcze próbował inne pendrivy, u mnie chyba 3 dopiero ruszył. oczywiście PEŁNY format (nie szybki format!) na FAT32, żadnych śmieci na pendrivie itp. szukaj raczej z pendrivów do 2GB, raczej starszych. nie pamiętam jaki u mnie był error jak nie zagadał pendrive. padnięte centralki B&M z którymi zwykły zjadacz chleba niewiele zrobi to też nie żadkość niestety - starą centralkę sprzedałem takiemu nieszczęścnikowy (choć wyjechał ode mnie very happy bo mu podłączyłem, zosiowałem i wszystko działało)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #376
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    U mnie najpierw update rozpie... mi blue&me, potem kilka prób i za 3 razem poszło

  7. #377
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dziekuje za informacje z tego wątku. U mnie zadziałało. Do tej pory alfa na mnie szczekała po Niemiecku.
    Aktualizacja ze strony blue&me, najpierw wersja 5.5, potem 5.6, potem język polski. Za każdym razem formatowałem pendrive aby nagrywać na czystym.
    A teraz pytanie czy ta komunikacja głosowa Blue&me to działa wam jakoś? Czy to działa tak sobie? Bo teraz niby alfa mówi po Polsku ale ciężko się z nią dogadać.
    Bardziej to bajer niż coś przydatnego.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  8. #378
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Dziekuje za informacje z tego wątku. U mnie zadziałało. Do tej pory alfa na mnie szczekała po Niemiecku.
    Aktualizacja ze strony blue&me, najpierw wersja 5.5, potem 5.6, potem język polski. Za każdym razem formatowałem pendrive aby nagrywać na czystym.
    A teraz pytanie czy ta komunikacja głosowa Blue&me to działa wam jakoś? Czy to działa tak sobie? Bo teraz niby alfa mówi po Polsku ale ciężko się z nią dogadać.
    Bardziej to bajer niż coś przydatnego.
    Po zmianie jezyka na polski zaczelo mi wreszcie poprawnie rozpoznawac mowe wiec nie do konca jest to takie do dupy. Mi jakos to dziala choc i tak uwazam ze funkcjonalnie connect nav+ byl lepszy od instant nava

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  9. #379
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,060

    Domyślnie

    ja poprawilem kwesteie jakosci odbioru przez mikrofon - on jest badziewny w 159 i trzeba przelutowac na inny. ja eksperymentowalem z 3 czy 4 różnymi, przy jednym efekt byl rewelacja. poszukajcie sobie po forum bo pisalem wiecej, wklejalem foty. bylo to gdzies 2 lata temu mysle.

  10. #380
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    Alfa 159 1.9 8V
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam,
    Zrobiłem update blue&me w mojej 159 wg instrukcji na forum, czyli najpierw wer.5.5 potem 5.6 i PL. Ładnie sobie gada po polsku ale mój tel i żony nie widzi bluta. Zrobiłem jeszcze raz i nadal to samo. Dodam że przed updatem tel wykrywał bluta ale była to wersja po niderlandzku niestety bo auto jest z Belgii i nie używałem blue&me
    Jakieś pomysły? porady?

Podobne wątki

  1. [156] Zmiana języka w komputerze
    Utworzone przez DDEvil w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 22:54
  2. Zmiana języka na komputerze..
    Utworzone przez skwaros w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 20:39
  3. [159] Zmiana języka radionawigacji
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 23:43
  4. Zmiana języka menu
    Utworzone przez Stiven w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory