Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 151

Temat: Quo vadis Alfa Romeo

  1. #21
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    jeszcze raz napisze że nie są to wypociny redaktorka a słowa Marchionne. gdyby to był tylko wymysł redakcji to by wątek nie powstał. To wejście na rynek USA może pobudzi sprzedaż ale raczej wpłynie negatywnie na wizerunek Alfy

  2. #22
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    cin_ek, jedynymi słowami Marchionne są:

    "- O ile dość trudno będzie znaleźć model marki Dodge, który idealnie trafi w gusta dużej rzeszy europejskich klientów, to nie powinno być problemów z ciepłym przyjęciem modeli gamy Alfa Romeo w USA, łącznie z MiTo – dodaje Marchionne."

    Ja tu widzę tylko informację o tym, że wchodzą na rynek. Nie jest napisane konkretnie pod jaką marką.
    To co zostało napisane wcześniej w artykule to nie jest cytat. Jeśli ktoś odnajdzie konkretną wypowiedź prezesa to wtedy powiem, że coś jest na rzeczy. Poza tym, to jest onet, nigdy nie można brać wszystkiego dokładnie jak tam piszą.

  3. #23
    sibkods
    Gość

    Domyślnie

    @UP
    Dokładnie.

    Te informacje sa wyssane z palca, tu np. pisza zupełnie co innego: http://www.autokrata.pl/lod/6534/chr...stro_do_pracy/

  4. #24
    Tomas
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się nie przejmował tymi news-ami w sprawie współpracy Fiata z Amerykanami , było już wiele spekulacji i domysłów tym bardziej że masa czasu upłynęła a żadnych konkretów nie ma widać Sergio Marchionne też jest ostrożny-Pożyjemy zobaczymy , ratowanie amerykańskiej motoryzacji przez fiata to jednocześnie ratowanie całej gospodarki USA z tym wszystkim może sobie poradzić tylko arcymagik . USA się sypie bardzo powoli ale się sypie . Przynajmniej ja to tak widzę .

  5. #25
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sibkods Zobacz post
    @UP
    Dokładnie.

    Te informacje sa wyssane z palca, tu np. pisza zupełnie co innego: http://www.autokrata.pl/lod/6534/chr...stro_do_pracy/
    Ta informacja brzmi bardziej sensownie, taki kierunek wspołpracy wydaje się logiczny

  6. #26
    sciesill
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33 Zobacz post
    Ta informacja brzmi bardziej sensownie, taki kierunek wspołpracy wydaje się logiczny


    ...Co do 300C jako bazy ... Przeciez 300C to Mietek E klasa dwie generacje wstecz?...

    jak dla mnie odpada ... zreszta trwaja prace nad 169 i nie sadze ze komus chcialo by sie prze budowywac calej konstrukcji pod inna deche podlogowa ....

    a wracajac do tematu glownego .... nie podoba mi sie ani troche pomysl szefa Fiata.

    Wyobrazacie sobie bulgoczaca Alfe ??... ja nie, to nie ten styl , Amerykance buduja wielkopojemnosciowe srednio obrotowe potwory z duza moca i momentem , bo czyms trzeba ciagnac te tony stali . Europa i w tym AR ma bardziej finezyjne podejscie . Moc wyciaga sie z obrotow ... Jak to powtarza J.Clarkson "...moja alfa GTV6 wyla jak ranne zwierze " i jestem zdania ze pakowanie blugoczacych potworow w Alfy to pomylka ....
    Wyobrazacie sobie 6 litrowy 400 konny silnik w alfie , jak to samo i moim zdaniem lepiej brzmiace mozna miec z 3,5 - 4 litrow i mowie to o silnikach wolnossacych . ( np . 450KM - 4 l AR 8c Competizione )
    Ostatnio edytowane przez AR_33 ; 08-07-2009 o 11:04

  7. #27
    Pepesz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sciesill Zobacz post
    Amerykance buduja wielkopojemnosciowe srednio obrotowe potwory z duza moca i momentem , bo czyms trzeba ciagnac te tony stali.
    Akurat tutaj bym polemizował bo alfy ostatnio to też nie są filigranowe samochodziki patrz 159 czy Brera. A proszę ciebie bulgocząca Alfa też była co prawda miała chyba tylko 2,5 czy 3 litry ale brzmiała jak zdenerwowany aligator Alfa Romeo Montreal. Niewysilony silnik = żywotny silnik także duża pojemność ma niewątpliwe zalety. Ostatnio widziałem jak do piórkowej Mazdy mx -5 wsadzono silnik LS - 1 z gamy GM. 2 razy więcej cylindrów, a tylko ok 68 kg przyrostu masy. Nie muszę mówić w jaki sposób ten silnik w takim nadwoziu po niewielkich modyfikacjach niszczy wszelkie ferrari czy corvetty (oczywiście stockowe)

  8. #28
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Panowie robi się małe OT
    Bardzo proszę o wypowiedzi w temacie

  9. #29
    cin_ek
    Gość

    Domyślnie

    kolejna dziwna rzecz jaka dzieje się ostatnio w Alfie to łatwizna w projektowaniu nowych aut np. Milano. Coraz mniej w nich zadziorności i niepowtarzalnego stylu Alfy. Kiedyś patrząc na stojącą Alfę było widać że ona prawie jest w ruchu że nie może wytrzymać w miejscu, jakby prosiła żeby ją zabrać w drogę. Kiedyś Alfa była pełna detali, każdy element był dopracowany, np klamki. Teraz mamy coraz więcej gołej blachy bez zadawania sobie trudu aby to jakoś "wyrzeźbić". Gdzie podział się trend podporządkowania wnętrza auta kierowcy i ten minimalizm jeżeli chodzi o obsługę? Dzisiaj mamy nawalone guziczków i światełek, tylko po co to komu. Po cholere mi w aucie system Blue&Me? Szkoda że Centro Stile zostało zamknięte, bo być może ludzie związani z Alfa bezpośrednio mieli do niej jakiś większy szacunek i zależało im na tym aby stworzyć coś niepowtarzalnego. Fiat niestety woli klepać szybko i tanio, też pięknie ale nie zawsze im to wychodzi.

  10. #30
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał sciesill Zobacz post
    Wyobrazacie sobie bulgoczaca Alfe ??... ja nie, to nie ten styl , Amerykance buduja wielkopojemnosciowe srednio obrotowe potwory z duza moca i momentem , bo czyms trzeba ciagnac te tony stali . Europa i w tym AR ma bardziej finezyjne podejscie . Moc wyciaga sie z obrotow ... Jak to powtarza J.Clarkson "...moja alfa GTV6 wyla jak ranne zwierze " i jestem zdania ze pakowanie blugoczacych potworow w Alfy to pomylka ....
    Wyobrazacie sobie 6 litrowy 400 konny silnik w alfie , jak to samo i moim zdaniem lepiej brzmiace mozna miec z 3,5 - 4 litrow i mowie to o silnikach wolnossacych
    Podałeś przykład 6 litrówki o mocy 400KM - z jednego litra to na oko coś koło 65KM

    2.5 V6 jaki był w GTV6 tudzież 155 to 63,2KM z litra
    a 3.0 V6 12v 180KM będące w 75/164 to 60KM z litra.

    Więc takie jednostki w AR były, fakt, że brzmiały zupełnie inaczej i mające rozrząd SOHC, a nie jak w US bywa nawet do dzisiaj(Corvette) OHV.

    Alfa 159 z 3.2 GM to było takie uderzenie, aby nas przyzwyczaic do pewnej zmiany polityki silnikowej, która dalej będzie kontynuowana. A silnik z Maserati/Ferrari do AR 169 nie trafi bo to by była konkurencja dla widelca. Więc najbardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie 3.5 litrówki z Chryslera.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory